All on 4 İmplant

All on 4 İmplant

All on 4 İmplant

All on 4 İmplant

All on 4 İmplant ; diş eksiklikleri sebebi ile konuşma, çiğneme, tat alma, dişlerde kemik erimesi, çene kemiği erimesi(kaybı), ağrı, estetik bozukluk(ağız ve yüzde görünüş bozukluğu) sıkıntılarını yaşayan hastalar için geliştirilmiş bir implant tedavisi yöntemidir.

All on 4 İmplant Tedavisi mevcut durumda hiç dişi olmayan ve ileri cerrahi işlemler yapılması gereken hastalarımızda uygulamaya aldığımız, ileri düzeyde cerrahi işlemleri ortadan kaldırarak etkili ve başarılı sonuçları hızla aldığımız güvenilir bir tedavi yöntemidir.

İmplant Tedavisi yapılacak hasta dişsiz ya da yakın zamanda dişsiz kalma ihtimali bulunuyor ise tedavinin maliyeti yüksek ve süresi oldukça uzun olmaktadır. Bu sebeple dişsiz hastalarımız için başarılı sonuç veren All on 4 İmplant tedavisini uyguluyoruz, hastamızın aynı gün sabit protezlerini kullanmasını sağlıyoruz.

All on Four İmplant Nedir? 

All on Four İmplant ;

 • Ağzında diş bulunmayan hastalar için geliştirilmiş,
 • Ağız bölgesine doğru açılarla yerleştirilen 4 adet implant kullanılarak,
 • Bu 4 implantın üzerine aynı gün içinde diş protezinin sabitlenmesi,
 • İşlem sonunda hastanın Bir Günde Sabit Dişlerine kavuştuğu gelişmiş bir implant tedavisi yöntemidir.

All on Four İmplant Tekniği,  2003 yılında Malo ve arkadaşları tarafından geliştirilen, aşırı kemik kaybı nedeniyle protez kullanamayan hastalara uygulanan, toplam 4-6 implant ile protezin sabitlenmesine dayalı bir tedavi konseptidir.

All on 4 İmplant tekniği tüm dişlerini kaybeden ya da dişleri çekilmesi gereken, çenelerinin arka bölgelerinde kemik olmayan hastalara uygulanmaktadır. Ayrıca hastanın dental implant ameliyatına engel teşkil edecek herhangi bir  hastalığı bulunmayan ve yeterli kemik hacmine sahip olunması gerekmektedir.

Hastalarımız yeterli derecede ağız ve çene kemik yapısına sahip değilse Mef Dental Group Diş Kliniklerinde sinüs lifting operasyonu ya da greft ekleme işlemleri kullanılarak hastanın implant tedavisi olabilecek ağız ve çene yapısına kavuşması sağlanmaktadır.

All On 4 İmplant Nasıl Yapılır? 

All on 4 İmplant (Dörtlü İmplant Sistemi) tekniği kullanılarak tedavi edilecek hastalarımıza öncelikle detaylı bir klinik muayenesi ve radyolojik tetkikler yapılmaktadır.

Kliniklerimizde Bilgisayarlı Tomografi (BT) kullanılarak yapılan ölçümler ışığında uzman hekimlerimiz tarafından hastamıza en uygun tedavi planı kararlaştırılır.

All on Four İmplant Uygulaması cerrahi işlemler ve protez işlemleri olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır;

Cerrahi işlemler kısmında hastamızın çekilmesi gerekli olan dişleri lokal anestezi kullanılarak çekilir, önceden yapılan tedavi planlamasına uygun şekilde 4 adet dental implant ağızda belirlenen bölgelere yerleştirilir.

Protez işlemleri kısmında ise tedavi öncesi muayenede alınan ölçülere göre hazırlanan geçici sabit diş protezleri implantların üzerine sabitlenerek aynı gün hastamız protezleri kullanmaya başlamasını sağlarız. Yaklaşık 2-3 aylık bir süre geçtikten sonra ise hastamıza daimi diş protezleri takılarak tedavi tamamlanmış olur.

All on 4 İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir? 

All on 4 İmplant Tedavisinin avantajlarını liste halinde şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Tedavi için kullanılan dental implant sayısı azaldığı ve tedaviye ilave bir cerrahi işlem ihtiyacı duyulmadığından dolayı klasik diş implantı tedavisine göre daha düşük maliyetle yapılır.
 • Çene kemiğinin arka bölümüne yerleştirilen açılı implantlar sayesinde anatomik oluşumlara zarar verilmemiş olur
 • Dişlerde kemik kaybının önlenmesine yardımcı olur.
 • Kemik grefti uygulamasına gerek kalmaz.
 • Sinüs yükseltme ameliyatı ve kemik tozu ilavesi gibi ileri cerrahi işlemler uygulanmadığı için operasyon daha kolaydır.
 • Dizaynı ve kullanımı tam diş protezlerine (damaklık) göre farklıdır. Hastanın damak kısmını kaplamadığından sürece alışması ve kullanımı daha kolaydır
 • Hareketli protez kullandığı zaman bulantı problemi yaşayan hastalar için kolaylık sağlanmış olur.
 • Bu tedavinin başarı oranı oldukça yüksektir.
 • Hastaya aynı gün içinde hem implant hem sabit protez işlemi yapıldığı için hasta günlük yaşamında eksiklik hissetmez.
 • Hastalara daha kolay temizlenebilen bir protez kullanma imkanı sağlar.
 • Hastalar için tedavi süreci oldukça kısa ve acısız geçer. Ayrıca iyileşme süresi de oldukça kısaltılmış olur.
 • Hastanın konuşma ve çiğneme fonksiyonlarında iyileşme sağlar.
 • Kişiye özel planlanabilen, estetik bir görünüm, gülme hattı ve gülüş estetiği sağlar. Estetik katkısı ile hastanın özgüveni artar.
 • Tedavi sürecinde seans sayısı az olduğu için farklı bir ilde ikamet eden hastalarımızın da kendilerine en yakın Mef Dental Group şubesine ulaşarak uzman hekimlerimiz tarafından bu tedaviyi olabilirler.

 

All On 4 İmplant Tedavisi Sonrasında Beslenme Nasıl Olmalıdır? 

All on 4 İmplant Tedavisi sonrası hastaların beslenme düzeni hekimlerimizin tavsiye ettiği şekilde olmalıdır. Geçici protezin takıldığı ve dental implant ile kemiğin kaynaşmasının beklendiği 3 aylık süreçte, hekimlerimiz hastalarımıza bir diyet programı vermektedir. Bu programa harfiyen uyulması hastanın sağlığı ve iyileşme süreci açısından oldukça önemlidir.

Hastalarımız bu süreçte çok sert besinler tüketmekten kaçınmalıdır. Ortalama olarak 3 ay süren bu sürecin sonunda hastalarımıza kalıcı diş protezleri takılmaktadır.

Kalıcı protezleri takıldıktan sonra beslenme düzenleri için herhangi bir diyet verilmemektedir. İstedikleri besini tüketmekte özgürdürler. Ancak implantlarını daha uzun süre kullanabilmeleri için tükettikleri besinlerde dikkatli olmaları önerilmektedir.

Mef Dental Group Kliniklerinde All on 4 İmplant Tedavisi olmuş hastalarımıza sadece beslenme anlamında değil, tedavi sonrası dikkat etmeleri gereken tüm hususlarda tavsiyelerde bulunuyoruz. Tedavi sonrası bizimle iletişime geçerek herhangi bir konuda bize danışan hastalarımıza her an yardımcı oluyoruz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Open chat
1
Scan the code
Merhaba👋
Yardımcı olabilir miyim ?